Mezoterapia to małoinwazyjny zabieg, polegający na wstrzykiwaniu substancji leczniczych bezpośrednio w skórę. Wybór podawanej substancji uzależniony jest od problemu klinicznego. Podawane preparaty to zazwyczaj mieszanka kwasu hialuronowego, witamin, minerałów, aminokwasów i peptydów.
Zabiegom mezoterapii poddajemy skórę twarzy, szyi, dekoltu, grzbietów rąk, ud a nawet pośladków.
Mezoterapia stymuluje naturalne procesy regeneracji, opóźnia procesy starzenia, zmniejsza wiotkość skóry.
Zabiegi te wykonuje się w celu odmłodzenia skory, zmniejszenia drobnych zmarszczek, likwidacji cieni i obrzęków pod oczami, poprawy kondycji tkanek i ich ujędrnienia, leczenia cellulitu, wypadania włosów, rozstepów,
Skora ulega rozświetleniu, odżywieniu, napięciu i dzięki temu wygląda młodziej, jest jędrniejsza i jaśniejsza.
Szczegóły zabiegu
Przed zabiegiem przeprowadzony jest wywiad lekarski z pacjentem.
Znieczulenie skory kremem - trwa ok 20- 40 min.
Za pomocą bardzo cienkiej igły podaje się niewiekie ilości preparatu do skory – w punkty oddalone od siebie co kilka mm- sam zabieg trwa zazwyczaj od 15 do 45min.
Po nakłuciach są widoczne niewielkie ranki - zazwyczaj bardzo szybko gojące się.
Wyróżnia się 2 efekty mezoterapii- efekt natychmiastowy-rozświetlenie i nawilżenie skóry,
efekt długotrwały- poprawa jakości , jędrności i gęstości skóry, redukcja zmarszczek.
Terapia składa się z kilku zabiegów wykonywanych co 2- 4 tygodnie ( w zależności od problemu i użytego preparatu). Faza uderzeniowa to co najmniej 3-4 zabiegi wykonane w odpowiednich odstępach .
Faza podtrzymująca ma na celu podtrzymanie efektów działania preparatów przez dłuższy czas -zabiegi powtarza się co 2-6 miesięcy.
W przypadkach zaawansowanego procesu starzenia skory warto mezoterapię uzupełniać innymi metodami odmładzania- np. pilingi, laser frakcyjny , wypełniacze i toksyna botulinowa.