Toksyna botulinowa

Toksyna botulinowa

Zmarszczki mimiczne na twarzy mogą pojawiać się nawet u młodych osób. Początkowe stadium to zagniecenia, drobne bruzdy, które nasilają się podczas mrużenia oczu, marszczenia czoła, uśmiechu. Z czasem zmarszczki utrwalają się i przekształcają się w głebokie bruzdy. W celu zmniejszenia zmarszczek mimicznych możemy stosować zabiegi iniekcji toksyny botulinowej, która podana miejscowo, powoduje czasowe blokowanie przewodnictwa nerwowo-mieśniowego.

Precyzyjne podanie toksyny daje naturalny efekt i nie zaburza mimiki twarzy.

Działanie botoksu uaktywnia się stopniowo od momentu podania. Pierwszy efekt zaczyna się ok 3-4 dnia po zabiegu, pełny rezultat widoczny jest w 10-14 dniu po podaniu.

Bardzo istostny jest fakt, że działanie toksyny botulinowej nie powoduje uszkodzenia połaczeń nerwowo-mieśniowych, działanie preparatu w ciągu kolejnych miesięcy stopniowo ustępuje, a mimika w obrębie danego mieśnia jest przywracana.

Zabieg jest praktycznie bezbolesny, zwłaszcza, że przed stosujemy znieczulenie w postaci kremu, który nakładamy na 30 min przed w/w. Po zabiegu można wrócić do codziennych zajęć.

Zalecenia po zabiegu

  • unikać masowana, ucisku obszarów poddanych zabiegowi
  • do 4 godzin nie pochylać głowy
  • przez kilka godzin po iniekcji unikać palenia papierosów i spożywania alkoholu,