https://www.high-endrolex.com/39
Operacja plastyczna nosa Elbląg, Plastyka nosa, Korekta nosa - Klinika Stankiewicz

Korekta nosa

korekta nosa przed zabiegiem i po zabiegu Plastyka nosa przed i po zabiegu operacja plastyczna nosa przed i po zabiegu  operacja plastyczna nosa przed i po zabiegu  operacja plastyczna nosa przed i po zabiegu    operacja plastyczna nosa przed i po zabiegu 

Rynoseptoplastyka – to operacja nosa łącząca w sobie poprawę oddychania (najczęściej poprzez plastykę przegrody nosa czy zmniejszenie małżowin nosowych ) oraz korektę kształtu nosa zewnętrznego. W wielu przypadkach dla uzyskania pełnej drożności nosa niezbędna jest operacja nosa zewnętrznego (kostnej i chrzęstnej piramidy nosa)

Przygotowanie do operacji odbywa się już podczas pierwszej wizyty w klinice. Lekarz zapoznaje się z dolegliwościami pacjenta oraz jego oczekiwaniami co do wyglądu nosa zewnętrznego. Omawiane są możliwości chirurgii nosa i ustalany wstępnie plan leczenia. Dla pełnej oceny nosa przed operacją wykonuje się dokumentację fotograficzną. Zdjęcia umożliwiają analizę estetyczną twarzy i nosa oraz omówienie metod korekcji nosa zewnętrznego (plastyki nosa).

Rynoseptoplastykę wykonuje się w znieczuleniu ogólnym. Podczas operacji lekarz przeprowadza  korektę przegrody nosa, zmniejszenie małżowin nosowych oraz plastykę nosa zewnętrznego (usunięcie garbu, wyrównanie skrzywień nosa, plastykę końca nosa  czy plastykę zapadających się skrzydełek nosa). Na końcu operacji do jamy nosa zakładane są opatrunki silikonowe oraz wykonuje zewnętrzne unieruchomienie kości nosowych płytką termoplastyczną.

W okresie pooperacyjnym zwykle dochodzi od obrzęku nosa i powiek oraz pojawienia się krwiaków. Następnego dnia po zabiegu lekarz usuwa opatrunki z jamy nosa a po 5 dniach płytki silikonowe stabilizujące przegrodę. Opatrunek zewnętrzny usztywniający oraz szwy zdejmowane są po 7-10 dniach. Przez kolejne 2 tygodnie pacjenci noszą plastry na grzbiecie nosa, które zmniejszają obrzęki a także przyspieszają gojenie.

W okresie pooperacyjnym należy powstrzymać się od wysiłku fizycznego, urazów nosa, noszenia okularów i ekspozycji na promieniowanie słoneczne.

Krwiaki utrzymują się przez około 2-3 tygodnie natomiast niewielki obrzęk nosa nawet do kilku miesięcy. Gojenie nosa można uznać za zakończone po okresie 6-12 miesięcy.

Zabiegi rynoseptoplastyki przeprowadza lek. Krzysztof Stankiewicz.

Zapraszamy na konsultację. Podczas spotkania omowione zostaną wszystkie problemy i oczekiwania co do leczenia operacyjnego. Wykonamy fotografie celem przeprowadzenia symulacji efektu estetycznego korekty nosa. Po podjęciu decyzji o leczeniu ustalamy dogodny termin przeprowadzenia zabiegu.

https://www.high-endrolex.com/39